Ako sa "liečiť" pri COVID 19 a iných vírusových infekciách?

Ako sa "liečiť" pri COVID 19 a iných vírusových infekciách?>

Pokiaľ máte príznaky akéhokoľvek vírusového respiračného ochorenia, odporúčame Vám ostať doma:

  • Znížite tým riziko, že infekciu budete šíriť ďalej a nakazíte ďalších ľudí
  • Pre rýchlejšie vyzdravenie sa je lepšie ostať doma v teple ako stáť niekoľko hodín v rade kvôli otestovaniu sa
  • Respiračné ochorenie spôsobené coronavírusom sa lieči ako každá iná viróza alebo chrípka, neexistuje špecifický liek na toto ochorenie, veľmi dôležitú úlohu zohráva práve Vaša imunita a podporné liečebné aktivity

Prinášame vám niekoľko tipov z našej praxe, ktoré pomôžu skrátiť dobu ochorenia a zmierniť jeho priebeh. Sú jednoduché, účinné a rokmi overené. 

 

Prospešné aktivity, ktoré urýchľujú proces uzdravenia

  • Dostatočný pitný režim, dôležitý je najmä v prípade zvýšenej teploty, siahajte po nesladených čajoch, čistej vode či nesýtených minerálnych vodách (v obmedzenej miere)
  • Užívanie vitamínov a dôležitých stopových prvkov-práškový vitamín C v dennej dávke min 7 g, čo je zhruba 1 kávová lyžička, vitamín D3 – počas akútnej fázy ochorenia aj 10 000 UI na lyžicu napr. tekvicového olej; zo stopových prvkov hlavne zinok a selén esenciálne oleje C-virus proti corona virusom
  • Užívanie zmesi esenciálnych olejov s antivirotickým a protizápalovým účinkom BENEDICTUS C-Virus, dospelá osoba 3x3-5 kvapiek na lyžičke oleja (ideálne tekvicový kvôli obsahu zdraviu prospešných látok), vždy dôkladne zapiť teplou tekutinou
  • Do jedálničku zaradiť poctivý slepačí vývar z kvalitného zdroja mäsa, s množstvom bylín a zeleniny
  • Výplachy nosa slanou vodou–veľmi jednoduchá a účinná procedúra: do dlane si nalejeme teplú slanú vodu, jednu nosnú dierku pritlačíme prstom a druhou nasajeme z dlane slanú vodu. Zakloníme hlavu dozadu a snažíme sa, aby táto voda prešla cez nosohltan do úst a vypľujeme ju. To isté zopakujeme s druhou nosnou dierkou. Tento proces by sa mal opakovať celkovo trikrát s každou nosnou dierkou, vždy ráno po zobudení a večer pred spaním (tiež veľmi účinné ako prevencia).
  • Výplach ústnej dutiny kokosovým olejom–stačí lyžica kokosového oleja, dôležitá je však dostatočná dĺžka. Olejom je potrebné vyplachovať ústa 15-20 min, následne ho treba vypľuť. Olejový výplach z úst (oil pulling) vás zbaví škodlivých látok, baktérií a mikroorganizmov, ktoré sa po zmiešaní so slinami dostávajú do krvného obrazu. Vyplachovanie úst olejom spôsobí aktiváciou enzýmov, ktoré doslova vytiahnu všetky plesne, toxíny a mikroorganizmy do oleja, tiež pri dlhodobom prevádzaní prináša benefit belších zubov.

   

Aktivity, ktoré liečbe neprospievajú, spomaľujú a sťažujú proces uzdravenia 

  • Antipyretiká (lieky znižujúce horúčku)–spolu so znížením teploty súčasne znižujú aj aktivitu imunitného systému. Organizmus reaguje na prítomnosť infekcie uvoľňovaním špeciálnych látok tzv. mediátorov zápalu. Termoregulačné centrum v mozgu reaguje na ich prítomnosť nielen zvýšením teploty, ale aj zvýšením aktivity imunitného systému. Lieky na zníženie teploty potláčajú uvoľňovanie mediátorov zápalu, čo termoregulačné centrum mylne vyhodnotí ako ústup zápalu a zníži nielen teplotu, ale aj aktivitu imunitného systému. Symptómy sa síce na krátky čas potlačia, ale množenie vírusov v organizme ďalej pokračuje a neskôr ich už imunitný systém bude ťažšie zvládať.
  • Teplotu do 38,5 st. C nezrážame, vyššiu teplotu môžeme znižovať studenými obkladmi, ktoré síce znížia teplotu, ale nevypnú imunitný systém. Z výživových doplnkov je dobrý napr. šišák bajkalský. Deťom, ale aj dospelým odporúčame vtierať na to vhodné esenciálne oleje do päty. 
  • Paracetamol–prípravky s touto účinnou látkou spotrebovávajú z organizmu glutation, látku, ktorá zohráva kľúčovú úlohu v práci imunitného systému. Rovnako je však dôležitá aj pre detoxikačné procesy v organizme, chráni pred starnutím, rakovinou, či srdcovocievnymi chorobami. Tvorba glutationu v organizme po 30. roku života každou dekádou klesá o 10%. Starí ľudia ho majú málo, preto ľahšie podľahnú akejkoľvek infekcii. Užívanie paracetamolu je preto u nich rizikové. Tiež dlhodobá konzumácia alkoholu výrazne zvyšuje riziko hepatotoxicity (poškodenia pečene) paracetamolu. Prof. MUDr. Pavel Bábal, CSc. v rozhovore pre portál Postoj uviedol, že obete COVID-19 bez vážnejšieho sprievodného ochorenia sú naozaj výnimočným prípadom, množstvo zosnulých mladších ročníkov malo problém s alkoholom.
  • Sladkosti–oslabujú imunitný systém, napr. aj tým, že spôsobujú premnoženie candidy a plesní, ktoré prostredníctvom svojich toxínov poškodzujú a zbytočne zaťažujú imunitný systém.
  • Choré zvieratá odmietajú potravu, nemíňajú energiu na trávenie a umožnia tak imunitnému systému využiť všetku energiu na boj s infekciou. Človek by si mal vziať od nich príklad. Minimálne počas choroby a rekonvalescencie je potrebné vyhnúť sa ťažkým, mastným, údeným jedlám, u ktorých proces trávenia trvá dlhšie. Keď sa človek nepohybuje, nepotrebuje mať ani veľký kalorický prísun. Coronavírus, rovnako ako aj chrípkové vírusy spôsobujú ťažký priebeh u ľudí s obezitou, cukrovkou, vysokým tlakom, artériosklerózou a inými civilizačnými ochoreniami.
  • Elektrosmog-prekazateľne zvyšuje virulenciu (agresivitu, nebezpečnosť) všetkých patogénov, v prípade plesní napr. zvyšuje až niekoľko stonásobne produkciu ich toxínov. Zdrojom elektrosmogu sú všetky bezdrôtové technológie (mobily, Wi-Fi, bluetooth, monitorovacie zariadenia,...) Odporúčame nedávať si mobil k hlave počas spánku a vypínať v domácnosti WI-FI, pokiaľ ju nevyužívate.

 

Prajeme veľa zdravia a skoré uzdravenie,

 

team lekárov BENEDICTUS